Jak urządzić domowy gabinet?

Domowy gabinet to wygodne rozwiązanie dla osób, które często pracują w domu lub wykonują wolny zawód. To w jaki sposób go urządzimy, w dużej mierze zależy od charakteru naszej pracy oraz ilości czasu, jaki planujemy poświęcić pracy. Ogromne znaczenie ma również przestrzeń na jakiej zamierzamy się urządzić.

Gabinet na niewielkiej przestrzeni

Własny kąt do pracy można zaaranżować nawet na małej przestrzeni. Drewniany stolik, umieszczony pod oknem lub w rogu pokoju sprawdzi się w roli miejsca do pracy. Kiedy trzeba posłuży także jako stół jadalniany. Nie zapominajmy o wygodnym krześle lub biurowym fotelu. Przyda się również regał w którym zmieszczą się dokumenty i potrzebne drobiazgi. Biurko najlepiej ustawić na wprost okna, zapewni to idealne doświetlenie miejsca pracy. Jeśli nie mamy takiej możliwości, biurko możemy umieścić bokiem do okna.

Gabinet w osobnym pokoju

Jeśli masz możliwość urządzenia gabinetu w osobnym pomieszczeniu, zyskujesz o wiele więcej możliwości aranżacji. Postaw na duże biurko lub długi blat, który biegnie wzdłuż ściany. Możesz zdecydować się na biurko wyposażone w szuflady i szafki lub dokupić oddzielny regał, w którym pomieścisz segregatory i dokumenty. Jeżeli metraż na to pozwala możesz umieścić w pokoju fotele dla gości. Bardzo ważną kwestią jest oświetlenie. Lampy powinny znajdować się we wszystkich strefach pomieszczenia.

Kolorystyka w domowym gabinecie

Łagodne barwy sprzyjają skupieniu oraz wprowadzają do wnętrza harmonię. Biel i pastele oraz barwy naturalnego drewna to bezpieczne rozwiązanie. Na małych przestrzeniach sprawdzą się aranżacje w stylu skandynawskim. Takie wnętrza wydają się rozświetlone oraz większe niż są w rzeczywistości.

Jeśli szukasz inspiracji, jak urządzić nowoczesny gabinet w stylu skandynawskim, zajrzyj do poradnika marki Magnat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
19 + 9 =